Arrangörer

Arrangörer

En mötes- eller evenemangsarrangör ger med sin service dig möjligheten att fokusera på innehållet på ditt möte eller evenemang. I Helsingborg och Skåne finns en rad arrangörer som du kan vända dig till för att få hjälp.

PCO (Professional Conference Organizer)

MCI Scandinavia https://www.mci-group.com/sweden Lund
Destination Öresund http://www.destinationoresund.com Malmö
Malmö Kongressbyrå AB http://malmokongressbyra.nu/ Malmö
Öresund Kongress http://oresundcongress.com/ Malmö
Meet Again http://meetagain.se/ Malmö
Trons Production http://tronsproduction.se/kongresser/ Helsingborg
I.C.E Group http://icegroup.se/ Helsingborg
Kuoni Congress http://www.kuoni-congress.com Malmö
Altitude Meetings http://www.altitudemeetings.se Malmö
Gustavo Management http://www.gustavo.se/ Helsingborg
Eventbyrå

Dreambag http://www.dreambag.se/ Malmö
Kraftkällan http://www.kraftkallan.se/ Kristanstad
One4Event http://www.one4event.com Mjöhult
Nine Yards http://nineyards.se/sv/ Landskrona
Arena Evenemang och catering http://www.arenaevenemang.se/ Lund
Across Agency http://www.acrossagency.se/index.html Malmö
Adventura http://adventura.se/ Malmö
Altitude meetings http://altitudemeetings.se/ Malmö
Creative meetings http://creativemeetings.com/ Malmö
Eventbyrån http://eventbyran.se/ Malmö
Hansen Conference & Event http://www.hansen.se/ Malmö
Ideas http://ideas.se/ Malmö
Inspired Minds http://www.inspiredminds.se/hem.aspx Malmö
Liveside http://www.liveside.se/ Malmö
Live Solutions http://www.livesolutions.se/ Malmö
Mötesfrabriken http://www.motesfabriken.se/ Malmö
WOW Events http://wowevents.se/ Malmö
Måltidsvision http://www.maltidsvision.se/ Löddeköping
Stora Blå http://www.storabla.se/ Båstad
Poly Vision http://www.polyvision.nu/ Helsingborg
Ticket Biz Groups & Events https://www.ticketbiz.se/sv/grupp-event__35 Malmö
PS Communication Malmö AB http://ps-communication.eu/ Malmö
Börjeson Event http://www.partyevent.se/ Höllviken
Briza maxima AB http://www.briza.se Malmö
Lord Finnur AB http://www.finnur.se Malmö
Sportivity http://www.sportivity.se Malmö
NW Production http://www.nwproduction.se Limhamn
Connecticum Competence AB http://www.connecticum.se Höllviken
Nordic DMC Incentive & Events http://www.nordic-dmc.com/ Glumslöv
Cronström & Co http://cronstromco.se Malmö